YAYINLAR - TÜRK METAL DERGİSİ

Temmuz - Ağustos - Eylül 2018

Türk Metal Dergisinin yeni sayısıyla yeniden birlikteyiz. Metal emekçisinin en önemli güvencesi Türk Metal Sendikası yarım asırı geride bıraktı; 55.yılını kutluyor. Kutlamalar kapsamındaki etkinliklerden birisi de Ankara’daydı. Türk Metal’in bugün gıpta edilen konumuna ulaşmasında emeği geçen kıdemli sendikacılar, “Kıdemli Türk Metalcilerle Buluşma” etkinliği çerçevesinde düzenlenen yemekli toplantıda, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’la bir araya geldi. Yemeğe ilişkin ayrıntılı haberimiz ve değerlendirmeler dergimizde.

Uluslararası Avrasya Metal İşçileri Federasyonu, kısa adıyla UAMİF’e ayırdığımız köşemizde, bu kez, federasyonun en küçük üyesi, Moldova’ya bağlı özerk Gagauz Yeri ve oradaki sendikal faaliyetleri tanıtıyoruz.
Bu sayımızda, kısa adı TAEM olan, Türk Metal Sendikası Araştırma ve Eğitim Merkezi’ne de yer verdik. Merkezin kurucu Başkanı olan Dr. Naci Önsal, merkezin faaliyetleri ve hedeflerini anlattı. Çeşitli konulara ilişkin makaleler, Karikatür Notları, ekonomi, hukuk ve dünya emek gündemi köşelerini de kapsayan geniş bir içerikle karşınızdayız.

HEMEN OKU!

ÖNCEKİ SAYILAR